Proč studovat na SGO?

Máte k tomu spoustu dobrých důvodů:

V českém jazyce se snažíme jít s dobou, využíváme čtečky a tablety, abychom postihli multimediální potřeby současnosti. Zapojíme Vás do tvorby školního časopisu, přestože budete sedět v hodině češtiny, „okořeníme“ vám to angličtinou při probírání Shakespeara nebo Tolkiena a třeba právě Váš článek nakonec vyjde i v celostátních novinách.

V cizích jazycích nabízíme komplexní přípravu k mezinárodním jazykovým zkouškám, v čemž nám pomáhají i rodilí mluvčí. V rámci angličtiny nabízíme řadu praktických seminářů, včetně obchodní angličtiny nebo překladatelství. Jeden jazyk je ale přece jen málo! Jaký druhý cizí jazyk si vyberete? Bude to němčina, kterou používají dva z našich čtyř sousedů a jen v Evropě je mateřským jazykem téměř sta milionů lidí? Můžete začít se studiem temperamentní španělštiny či se v této krásné řeči dále zdokonalovat a na jazykovém pobytu se projít ulicemi historické Granady nebo slunného Alicante. Jako jediné gymnázium v Opavě nabízíme výuku francouzštiny, včetně možnosti ucházet se o roční studijní pobyt v Lotrinsku nebo pracovní stáž v Bretani. Ruština také není k zahození – s azbukou dokonale zvládnutou na počítači i ručně se jednou stanete esem na trhu práce.

Humanitní vědy se na SGO učí s důrazem na týmovou práci a propojení s praxí. V dějepisu se setkáte s pamětníky důležitých mezníků moderní historie, v základech společenských věd projdete kurzem finanční gramotnosti a naučíte se organizovat akce pro spolužáky i veřejnost.

Matematika počítá s využitím výukových softwarů. Navíc se naučíte sami odvozovat matematické zákonitosti. Bonusem je výběrový seminář neformální logiky, který Vás skvěle připraví na přijímací zkoušky na vysokou školu.

Přírodní vědy na Slezském žijí. Práce v chemické a fyzikální laboratoři je samozřejmostí. Základním principem biologie, chemie i fyziky je badatelská výuka – přemýšlejte, poraďte se v týmu, diskutujte a zažijte, jaké to je zvolat Heuréka! Našel jsem! Naučte se ve fyzice využívat moderní měřicí systém Pasco a objevujte tajemství vesmíru. Budete to Vy, kdo v zeměpise vytvoří nejlepší kreativní mapu? Nebo snad dáte přednost informatice a programování s robotickými pomůckami mBot, Sphero a Lego MindStorms?

Až se budete chtít od vědy trochu odreagovat, jsou zde i další výzvy. Co byste řekli na kurz práce ve fotokomoře? Nebo potřebujete připravit k talentovým zkouškám? Na SGO žádný problém. Nenechte si ujít ani hudebku! Že nemáte hudební sluch a v životě jste na nic nehráli? Nevadí! Věříme, že kdo chce hudbu prožít a pochopit, musí jí hlavně otevřít své srdce.

A to stále není všechno. Dbáme též o kulturu těla. Ve víceúčelové sportovní hale je k dispozici horolezecká stěna, zrcadlový sál, posilovna i spinning centrum. Je pro Vás rovněž otevřen volejbalový klub. Chcete-li přijet do školy na kole, tleskáme Vám… a připravili jsme pro Vás bezpečnou kolárnu v prostorách šaten.

A víc nic, ptáte se? A my odpovídáme: Ani zdaleka! Při práci v nejrůznějších školních projektech získáte prezentační dovednosti, zlepšíte si verbální a neverbální projev, naučíte se podávat žádosti o grant a zjistíte, jaké to je komunikovat s veřejností. Zapojte se do aktivit programu Erasmus, který těží z mezinárodního partnerství škol, a podívejte se do Španělska či Skandinávie. A třeba taky udělejte něco pro druhé – podílejte se na každoročním benefičním koncertu GymplBands!

Zajímá Vás, co tady ještě máme? Co třeba kancelářský balík programů Office 365 pro všechny studenty zdarma po celou dobu studia? A iPady používané napříč předměty? A připojení k internetu bez omezení? Na Slezském vychováváme studenty k internetové bezpečnosti a vzájemné důvěře.

Chcete víc? Dobrá. Prostředí Google Workspace, které používáme, umožňuje přístup ke vzdělávacím zdrojům z Vašeho mobilního telefonu, soustřeďuje všechny učitelské materiály i Vaše výtvory na jednom místě. Elektronické zápisy jsou podporovány – chováme se ekologicky a podporujeme chytrá a moderní řešení tam, kde je to účelné. Během roku 2021 vybudujeme novou školní infrastrukturu s moderní, bezpečnou a rychlou internetovou sítí.

A dál? Hm… proč byste nás vlastně nemohli sledovat na Instagramu a Facebooku, kde se prezentuje téměř veškeré školní dění? Anebo se k nám prostě přijďte podívat. Třeba během každoročních přípravných kurzů pro deváťáky.