ZIP

Co se skrývá pod zkratkou ZIP? Zainteresovaná Inteligentní Parta studentů, jež tvoří studentský parlament Slezského gymnázia. Na pravidelných schůzkách plánujeme zajímavé školní akce a vylepšení prostředí školy. Mezi naše aktivity patří každoročně pořádaný benefiční koncert GymplBands, Den elegance, studentské volby a mnoho dalších. Vybudovali jsme bufet a posezení před ním, studovnu (zipárnu) a posezení na paletách a na ostatních ještě pracujeme. “Zipáci” mají možnost vylepšit své organizační schopnosti, naučit se komunikovat a pracovat s lidmi v týmu. Pokud máš zájem se aktivně zapojit do školního dění, přidej se k nám! Scházíme se každé úterý o velké přestávce v zipárně (studovně).

„V ZIPu vymýšlíme a organizujeme dobročinné akce a projekty k vylepšení školy. Každý může přijít se svým nápadem. Naučili jsme se lépe komunikovat, spolupracovat a jako šéfové vést tým lidí k dobrým výsledkům. Všem bychom přáli  ten pocit dobře odvedené práce po zdárně dokončeném projektu a hlavně všechnu tu zábavu kolem. Navíc často pomáháme konkrétním lidem, takže víme, že naše energie byla skvěle investovaná.“

Natálie Skácelová a Jan Trnečka

Instagram: https://www.instagram.com/zip.sgo/

Facebook: https://www.facebook.com/zipsgo

GymplBands

GymplBands je koncert studentských a učitelských kapel ze Slezského gymnázia pořádaný ve spolupráci s OKO (Opavská kulturní organizace) v klubu ART v Obecním domě v Opavě. Akce se koná vždy v zimním období a nabízí pestrou škálu různých hudebních stylů od jazzu přes alternativu až po rock a metal. Organizaci zaštiťují žáci studentského parlamentu (ZIP), kteří navíc neopomíjejí benefiční podstatu koncertu. V posledních čtyřech ročnících byl výtěžek věnován na správnou věc. Šlo například o výrobu chobotniček pro nedonošené děti z olomoucké fakultní nemocnice či příspěvek pro Sárinku trpící dětskou mozkovou obrnou. Charitativní rozměr projektu byl v roce 2020 důvodem nominace na Cenu Gratias Tibi, kterou uděluje společnost Člověk v tísni mladým lidem za občanskou aktivitu, která pozitivně ovlivňuje život ve společnosti.

Informace o GymplBands 2022 najdete zde.

Garant projektu

Tkáčová Kamila, Mgr.
e-mail: tkacova.kamila@sgopava.cz