Přehled aktivit

Aktivity jsou činnosti, které podporují vzdělávací, kulturní a sportovní zájmy studentů. Obvykle nemají konkrétní cíle nebo řízení jako projekty. Aktivity nabízí důležitý prostor pro setkávání studentů mimo výuku napříč ročníky, kde mohou spolupracovat a navazovat cenná přátelství.

Chemický kroužek

Aktivita pro fanoušky chemie a dalších přírodních věd. Zkoušíme, jak teorie vlastně funguje v praxi, pracujeme v laboratoři, bádáme a sami tvoříme hypotézy.

Divadelní soubor Bez názvu

Divadelní soubor je tu pro ty, kdo chtějí experimentovat se svým hlasem i projevem. V repertoáru může být cokoli od komických skečů přes pohádky až po závažné monology. Je to výzva! Vystupme z komfortní zóny!

Pódiové skladby

Kombinace tance, akrobacie a týmové práce. Nacvičujeme taneční skladbu na vybrané téma. Nakonec soutěžíme se skupinami z celé republiky.

Sportovní gymnastika

Sportovní kroužek zaměřený na rozvoj gymnastických dovedností. Odborné vedení, kvalitní sportovní zázemí a užitečná zpětná vazba jsou samozřejmostí.

Volejbal

Dívčí i chlapecký tým trénují pravidelně ve sportovní hale SGO, případně na venkovních kurtech. Součástí je i letní beach volejbal, prázdninový volejbalový kemp a účast v turnajích.

Středeční přednášky

Pravidelná setkání se zajímavým hostem se odehrávají v opavském Klubu ART nebo online. Pro žáky i veřejnost jsou připravována témata z psychologie, zeměpisu, politiky, zdravého životního stylu i kultury.

Časopis Čtverotoč

Školní online časopis vytváří skupina lidí, které baví psát o vážných tématech, osobnostech, knihách, nebo přírodě, ale i o zábavě, cestování hudbě a vaření. A máte-li vlastní nápad na rubriku, sem s ním!

Relaxuj výtvarkou

Výtvarný kroužek probíhá pravidelně v úterý v čase od 14.30 do 16.30. Přidat se k nám můžeš kdykoliv. Pracovat můžeš na své tvorbě, ale i na společném projektu. Můžeš se zaměřit i na větší cíl a připravit se k talentovým zkouškám na vybraný umělecký obor.