GymplBands

Ročník 2021

Milujete hudbu? Máte rádi koncerty, ale současná situace Vás od nich odstřihla? Přidejte se k nám a vychutnejte si již tradiční GymplBands! Můžete se těšit na sedm kapel složených ze studentů, absolventů i učitelů Slezského gymnázia v Opavě.

Kde a kdy 

Milí čtenáři, je nám to moc líto, ale koncert musíme opět odložit. Důvodem je zhoršující se epidemická situace. GymplBands se tedy přesouvá na 23. 4. 2021. Pořád pracujeme s více možnostmi, jak by koncert mohl proběhnout. O všech změnách Vás budeme informovat na stránkách školy a sociálních sítích.

Účinkující

  • The OMG
  • Kopyto
  • Dobrý pokus!
  • Matěj Kostera
  • Scarceboy//Artur and Others
  • marnotratný_syn
  • Cihly ve zdi

Co je GymplBands?

Jedná se již o jedenáctý ročník koncertu pořádaného ZIPem (studentským parlamentem Slezského gymnázia) ve spolupráci s Opavskou kulturní organizací (OKO). V posledních čtyřech letech byl výtěžek věnován na charitu. Šlo například o výrobu chobotniček pro nedonošené děti z olomoucké fakultní nemocnice či příspěvek pro Sárinku trpící dětskou mozkovou obrnou. Také letošní koncert bude mít charitativní rozměr. Výtěžek poputuje čtyřletému chlapečkovi jménem Rostík Vegel.

Rostík Vegel z Opavy

Aby se Rostíkův zdravotní stav zlepšil, potřebuje intenzivně navštěvovat nákladné rehabilitační procedury ve speciálním centru Arcada v Ostravě. Rostík Vegel se narodil v Ostravě v roce 2016 plánovaným císařským řezem. Průběh těhotenství byl zcela v pořádku, ale při poslední kontrole lékaři našli stín na hlavičce. V den narození se potvrdila diagnóza VMG – cévní malformace mozku. Po akutní operaci nastaly komplikace a ty způsobily další řadu diagnóz: svalovou hypotonii – kvadruparéza, epilepsii a astigmatismus.

Více informací o Rostíkovi a jeho rodině najdete zde: https://lepsizivotprorostika78.webnode.cz/

Jak můžete přispět?

Existuje více způsobů: 

Je možné přispět už nyní, na transparentní účet – 2500501687/2010

Další možností je přispět zakoupením vstupenky, která stojí 70 Kč. V případě, že bude koncert online, tak bude vstupné dobrovolné.

Starší ročníky GB