Zdeňka Morcinková

Od svých žáků očekávám čestné chování, zaujetí pro věc a vlastní názor. Na oplátku mohu nabídnout velice otevřený a férový přístup bez zbytečných stresů a přeceňování známek. V hodinách kladu důraz na spolupráci a vlastní aktivitu studentů. V případě angličtiny výrazně podporuji konverzační prvky, v dějepise se snažím o maximální zapojení žáků do procesu.

Absolvovala jsem obor dějepis a anglický jazyk na Ostravské univerzitě a v rámci studijního programu Erasmus jsem měla možnost pobývat i ve Velké Británii a studovat na Leeds Metropolitan University. Na Slezském gymnáziu působím od roku 2008 a kromě výše zmíněných předmětů vedu studenty také v semináři z anglické translatologie a stylistiky a při přípravě k mezinárodním jazykovým zkouškám. Jsem velkým příznivcem programu Erasmus, který se snažíme na naší škole studentům také zprostředkovat, aby sami mohli zažít motivaci, kterou nabízí zahraniční zkušenost.
Mám dva velké koníčky. Prvním z nich je četba, z níž čerpám inspiraci a sílu. Knihou mého života se stal Tolkienův Pán prstenů, ale jsem otevřená různým žánrům a jsem nadšená, když mohu tuto zálibu sdílet se svými studenty. Druhým pilířem mého volného času je cestování. Kromě evropských destinací se mi podařilo podívat se do Japonska a do USA. Vysněnou zemí, kam se teprve chystám, zůstává Nový Zéland. Doufám, že se během vašeho studia na SGO někam společně vydáme.