Listopadová spolupráce s Metanoiou

Projekt Slezského gymnázia Metanoia v listopadu spolupracoval s různými organizacemi, které uspořádaly akce pro opavskou veřejnost.

Svatomartinský jarmark

Dne 11. listopadu na svatého Martina se naše škola zapojila do programu jarmarku města Opavy. Dívky měly na starosti stánek s výrobky pro malé děti.

„V sobotu, na sv. Martina, se pořádal v Opavě jarmark. Akce se náramně povedla. Přišlo nespočet lidí i ze sousedních měst a vesnic. Dům umění nás požádal o výpomoc ve stánku s tvořením pro děti. Děti měly za úkol vyrobit si husu na špachtli nebo kolíčku. Překvapily nás ty dětské nápady a fantazie, kterých se zde projevilo bezpočet. Tvoření si užili podle mého všichni. Husu si vyrobily nejen děti, ale i rodiče, což nás velmi potěšilo. Také vyšlo krásné slunečné počasí a sobotní den přinesl dobrou atmosféru.“

Anežka Bočková

Lampionový průvod

V pátek 17. listopadu se v podvečer uskutečnil průvod s lampiony, kde se naši žáci převlékli do kostýmů strašidel a tvořili znamenitou součást pochodu.

„Lampiónový průvod mi dal možnost podívat se do zákulisí divadla, jak to funguje například v kostymérně. Také jsem měl opět super možnost vyjít ze své komfortní zóny a dělat doprovodné aktivity pro děti. S kluky jsme ztvárnili postavy mozkomorů a společně jsme si to všichni moc užili.“

Kristián West

„Toto byla moje první zkušenost s mimoškolní aktivitou projektu Metanoia a jsem moc ráda, že to byl zrovna lampiónový průvod, do kterého jsem se mohla zapojit. Organizace byla skvěle zmáknutá. Hned po příchodu do divadla se nás ujaly moc milé paní kostymérky a začaly nám vybírat kostýmy. Paní maskérky také odvedly skvělou práci (sama jsem se skoro nepoznala) 🙂 . Jsem ráda, že jsem mohla být součástí takové akce. “

Kristýna Večerková

„Lampiónový průvod jsem si moc užila. Bylo krásné vidět, jak se spousta lidí, a především dětí, z Opavy sešla na jednom místě. Všude okolo nás jsme pociťovali tu dětskou energii a radost. Bylo to kouzelné! Ono se to dost špatně popisuje… Myslím, že by to měl každý zažít.”

Berta Hermanová