Na republiku se jede!!!

Atletky ze Slezského gymnázia se po pěti letech svými výkony opět kvalifikovaly na republikové finále.

Dobře nám to běhalo, skákalo, vrhalo … vše se sešlo a svými výkony v krajském kole jsme si zajistily postup na MČR v atletice, které proběhne 12. října v Břeclavi. Držte nám pěsti!!!

A jak se náš tým do krajského kola kvalifikoval? 22. září se v Opavě na Tyršově stadionu konalo nejprve okresní kolo soutěže v atletice středních škol, kde nesměla chybět ani družstva dívek a chlapců ze Slezského gymnázia. Bohužel postup na kraj si zajistila pouze děvčata.

Motivace v boji o postup na Mistrovství ČR byla velká, děvčata své výkony ještě zlepšila a zaslouženě obsadila v krajském kole 1. místo. Naše družstvo reprezentovaly: Eliška Slaninová, Simona Bartošová, Viktorie Novotná, Viktorie Petlachová, Linda Králová, Kateřina Valečková, Emma Vocetková, Ema Vontrobová, Alena Kadlubiecová, Julie Vlčková a Karolína Klechová.

V jakých disciplínách se vlastně závodí? Běh na 60 m, 200 m, 800 m a štafeta 4 x 200 m, vrh koulí, skok do dálky a skok do výšky.

Držte nám pěsti na MČR! Slibujeme, že ještě potrénujeme a budeme bojovat o ty nejlepší příčky.

Děvčatům děkuji za výkony!!!